separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Surowce mineralne

Najczęstszą przyczyną stosowania separatorów magnetycznych i detektorów metali w branży wydobycia i obróbki surowców mineralnych są metale, które przypadkowo dostają się do procesu. Częstym problemem są złamane zęby od łyżek koparki. Zamiast ryzykować uszkodzenie kruszarek, przesiewaczy lub sit lepiej zawczasu zastosować odpowiednią ochronę.

W kopalniach kruszyw nasi doświadczeni projektanci często sugerują zastosowanie dwóch etapów separacji metali. Po pierwsze silnego bloku magnetycznego nad taśmą (taki układ magnesów trwałych może pracować na wysokości nawet 550 mm od taśmy i ważyć prawie 3000 kg!). Magnes jest w stanie usunąć większość zanieczyszczeń ferromagnetycznych nawet z dużego strumienia surowca transportowanego na przenośniku taśmowym. Przykładowo dysponujemy magnesem trwałym typu Ripper, który jest w stanie przyciągnąć gwóźdź ø2,5x63 mm z odległości 800 mm!


Za magnesem zalecamy zastosowanie detektora metali, który zapewnia 100% ochronę przed metalami o zadanej wielkości (np. nakrętka M10) oraz dodatkowo pozwala wykryć elementy nieżelazne takie jak miedź, mosiądz czy aluminium. W ten sposób Państwa drogie maszyny nie są narażone na awarie i kosztowny przestój.


Węgiel i rudy metali w surowcach


Wydobywane w Polsce na dużą skalę węgiel i rudy metali takich jak miedź również wymagają odpowiednich systemów magnetycznych w celu zapewnienia ciągłości procesu i czystości produktu końcowego. Prace prowadzone przy użyciu ciężkiego sprzętu mogą generować niechciane elementy metalowe w surowcu. Rozwiązujemy ten problem stosując potężne separatory elektromagnetyczne taśmowe oraz rolki magnetyczne.


Dla kopalni węgla i zakładów przeróbki mechanicznej posiadamy rozwiązania zgodne z wymaganiami dyrektywy ATEX z uwagi na strefy zagrożenia wybuchem pyłu węglowego. Wykonujemy specjalne rozwiązania na bazie uzgodnień z klientem takie jak wymuszone chłodzenie olejowe, wykonania w pełni pyłoszczelne, układy centralnego smarowania, czujniki zbiegania taśmy, czujniki obrotów bębna i wiele innych.


Separacja drobnych wtrąceń Fe


W części branży problemem są również drobne zanieczyszczenia powstające w trakcie procesu wydobycia i obróbki lub też zawarte w surowcu w sposób naturalny (np. tlenki żelaza). Przykładem jest branża produkcji chipów elektronicznych, ceramiczna czy materiałów ogniotrwałych. Specjalistyczne maszyny, którymi dysponuje nasza firma, są w stanie dokonać skutecznego oczyszczenia surowca.
Separatory bębnowe o wysokiej indukcji czy też separatory typu Clean-Flow mogą w sposób automatyczny usuwać zanieczyszczenia ferromagnetyczne o wielkości od 30 mikrometrów.

Przegląd produktów stosowanych w tej branży:

 

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ