separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Separator magnetyczny stożkowy 12000 Gauss

Separator magnetyczny stożkowy 12000 Gauss
Firma Goudsmit Magnetics opracowała nowy magnes rurowy, który wymaga o połowę mniejszej wysokości instalacji niż jego poprzednik, a także jest dwukrotnie silniejszy. Wykonany w całości ze stali nierdzewnej separator magnetyczny zawiera rdzeń z magnesów neodymowych (NdFeB) i wytwarza strumień o gęstości 12 000 gausów.

Rdzeń magnesu w kształcie stożka zawiera więcej płyt biegunowych, dzięki czemu nawet cząstki o wielkości 30 μm przylegają do większej liczby punktów zaczepienia. Skutkuje to wyższym stopniem separacji, a także umożliwia wychwytywanie mniejszych cząstek metalu oprócz gruboziarnistych. Cząstki stali obecne w przepływie produktu, takie jak śruby, nakrętki, podkładki, wkręty, małe metalowe kulki, zerwane gwinty i spinacze, można bez wysiłku oddzielić od ziaren zbóż, kukurydzy, mąki i innych transportowanych strumieni towarów. Nowy system magnesów nadaje się nie tylko do montażu w rurach o swobodnym spadku, ale także w rurach ciśnieniowych. Separator magnetyczny stożkowy ze stali nierdzewnej może być stosowany w przemyśle spożywczym, ale także w innych branżach.

Separator magnetyczny stożkowy 12000 gaus


Separator magnetyczny stożkowy: niska wysokość montażu i kompaktowa konstrukcja


Separator magnetyczny stożkowy o sile 12 000 gausów został opracowany w odpowiedzi na konkretne potrzeby rynku. Pierwszym wymaganiem było opracowanie magnesu rurowego o niskiej wysokości montażowej, który przy niewielkiej regulacji długości rury można łatwo zintegrować z istniejącymi procesami. To, wraz z wysoką gęstością strumienia, oznacza, że magnes może być już używany przy przyjęciu towarów. Dodatkową zaletą jest to, że magnes rurowy wychwytuje nie tylko duże ale też bardzo drobne cząstki metalu, poprawiając jakość produktu. Zapobiega to wybuchom pyłu i uszkodzeniom maszyn, co prowadzi do przestojów w produkcji. Magnes rurowy ze stali nierdzewnej może być opcjonalnie wyposażony w różne kołnierze, takie jak DIN, Jacob itp. Dzięki temu produkt ma szerokie zastosowanie.


Szybki dostęp dla łatwego czyszczenia


Pomimo silnego stałego rdzenia magnetycznego, magnes jest łatwy do czyszczenia. Dzięki drzwiczkom z pionowym zawieszeniem sprawdzenie poziomu zanieczyszczeń zajmuje kilka sekund. Magnes można otworzyć i wyczyścić ręcznie lub za pomocą skrobaka. Mniejsze części metalowe, takie jak kulki lub zerwane gwinty, można łatwo wypchnąć ponad stożkową górną część rdzenia magnetycznego, a następnie usunąć. Jest to ulepszenie w stosunku do wcześniej zaprojektowanych wersji. Aby zapobiec otwarciu magnesu podczas procesu produkcyjnego, magnes rurowy ze stali nierdzewnej można wyposażyć w wyłącznik bezpieczeństwa.

Separator magnetyczny rurowy

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ