separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Nowa generacja separatorów magnetycznych dla materiałów sypkich

Nowa generacja separatorów magnetycznych dla materiałów sypkich
Firma Goudsmit Magnetic Group zaprezentowała na targach Solids w Antwerpii nową generację separatorów magnetycznych. Stosowane są do usuwania drobnych metali (od 30 mikrometrów) z materiałów sypkich w takich branżach jak spożywcza, chemiczna, ceramiczna i innych. Magnes „Easy Clean Flow" wyróżnia się na tle konkurencji przez swoje cechy: łatwe czyszczenie, dobry przepływ produktu i wysokie wartości indukcji na osłonach prętów magnetycznych.

W odróżnieniu od wcześniejszych wersji, które były wyposażone w dwa rzędy magnesów o średnicy 25 mm, nowy separator posiada jeden rząd magnesów o średnicy zwiększonej do 50 mm. Nowe metody pomiarów, w tym symulacje pola magnetycznego i testy w laboratorium firmy Goudsmit w Waalre pokazały, że efektem jest zwiększona skuteczność separacji. Przyczyną jest dłuższy kontakt prętów magnetycznych z produktem dzięki zwiększonej średnicy.

Dodatkową zaletą systemu jest zmniejszona wysokość zabudowy, co jest kluczowym parametrem w przypadku modernizacji istniejących linii technologicznych. Pojedynczy rząd magnesów pozwala uzyskać lepszy przepływ produktu, co ma szczególne znaczenie w przypadku źle przepływających materiałów.
 
OCZYSZCZANIE
 
Separator Easy Clean Flow jest wyposażony w pręty magnetyczne z siłownikami pneumatycznymi, które bardzo upraszczają oczyszczanie z wyłapanych metali. Układ magnesów jest wysuwany przez obsługę na prowadnicach. Po osiągnięciu pozycji czyszczenia magnesy automatycznie wysuwają się z osłon, a wyłapane metale spadają do tacki.
 
Dzięki olbrzymim wartościom pola magnetycznego na prętach (12.000 Gauss) separator Easy Clean Flow doskonale sprawdza się w separacji bardzo drobnych opiłków stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Przeprowadzone testy pokazały, że separacja metali słabo magnetycznych wymaga nie tylko bardzo wysokiej indukcji magnetycznej, ale również odpowiedniego kontaktu cząstek z powierzchnią magnesu. Aby to osiągnąć, zastosowano dodatkowe kątowniki kierujące strumień produktu na magnesy.
 

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ