separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Magnes płytowy do montażu w zsypie

Magnes płytowy do montażu w zsypie
Podczas targów Victam firma Goudsmit Magnetics zaprezentowała nowy rodzaj magnesu, który może być w łatwy sposób zamontowany w istniejących zsypach gdzie produkt jest transportowany grawitacyjnie. Jedna z branży w jakiej stosujemy tego typu magnesy to produkcja paszy dla zwierząt.

Płyta magnetyczna jest zbudowana z bardzo mocnych magnesów Neoflux® (neodymowe Nd-Fe-B), które pozwalają uzyskać bardzo dużą siłę przyciągania przy zachowaniu niewielkich gabarytów i wagi. Magnes tego typu jest prostym sposobem usuwania opiłków metali od 60 µm do 5 mm z paszy dla zwierząt, proszków, produktów spożywczych, chemicznych, etc.

Magnes płytowy do zsypu

Ponieważ magnes nie hamuje przepływu produktu, może być zastosowany dla produktów o granulacji nawet do kilku centymetrów. Przykładem mogą być mrożone owoce, w Polsce stosowaliśmy takie magnesy na przykład na linii transportującej mrożone truskawki. Taki produkt nie przedostanie się przez układ magnesów prętowych, które są z reguły pierwszym wyborem w branży spożywczej.

Ważnym aspektem pracy takiego magnesu jest dobry kontakt z produktem, co pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności separacji metali. Magnes jest również prosty w oczyszczaniu, dzięki specjalnie zaprojektowanemu mechanizmowi.

Konstrukcja magnesu jest tak zaprojektowana, aby można ją zamontować w istniejącej technologii, gdzie z reguły ilość miejsca na nowe urządzenia jest mocno ograniczona. Wysokość magnesu jest stała, natomiast szerokość może być dopasowana do Państwa potrzeb.

 

Mocny magnes płytowy jest umieszczony na konstrukcji z zawiasami, które służą do sprawdzenia jego stanu oraz oczyszczania z metali. Magnes wyposażony jest w płytę czyszczącą ze stali niemagnetycznej oraz płytę mocująca z kołnierzem. Podczas instalacji wyszukiwane jest miejsce gdzie produkt będzie miał dobry kontakt z magnesem. W istniejącym zsypie wycinany jest otwór, do którego będzie można przyspawać płytę mocującą. Po montażu magnesu układ jest w 100% szczelny. Magnes może pracować na zsypach o kącie nachylenia nie większym niż 45°.

Konstrukcja magnesu umożliwia blokadę w pozycji czyszczenia, dzięki czemu operator może w bezpieczny sposób oczyścić magnes przy użyciu obu rąk.

Zasada działania magnesu płytowego do zsypu

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ