separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Nowe magnesy rotujące Clean-Flow 10000 Gauss

Nowe magnesy rotujące Clean-Flow 10000 Gauss

Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, wprowadzamy na rynek nowy rotujący magnes Clean-Flow, który charakteryzuje się jeszcze większą siłą indukcji wynoszącą 10 000 Gauss. Ten wyjątkowo mocny separator magnetyczny jest idealny do filtracji cząstek magnetycznych i paramagnetycznych z tłustych proszków o niskim przepływie, takich jak te wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym. Wirnik magnetyczny, zbudowany z 7 solidnych prętów magnetycznych o średnicy 32 mm, zastosowanych po raz pierwszy przez Goudsmit, jest wyposażony w magnesy neodymowe NdFeB, które są około 40% grubsze niż standardowe magnesy. Sukces statycznej wersji Easy Clean Flow, zainspirował nas do stworzenia nowej, rotacyjnej wersji magnesu, która jest jeszcze bardziej wydajna.

Separator magnetyczny wykorzystywany jest do transportu grawitacyjnego i skutecznie wychwytuje nie tylko żelazo, ale także cząsteczki AISI 304 i AISI 316 o wielkości zaledwie 30 µm, takie jak te występujące w proszkach kakao i mleka. Dzięki wyższej mocy i wydajności, nowy typ magnesu Clean-Flow może przetwarzać większą ilość produktu w porównaniu z separatorami magnetycznymi z 8 lub 12 prętami. Konstrukcja wirnika magnetycznego pozwala na łatwe zastosowanie nowego typu magnesu Clean-Flow w już istniejących obudowach.

mocy separator magnetyczny obrotowy 10000 Gauss

Pręty magnetyczne w separatorze skutecznie filtrują cząsteczki metalu i cząsteczki paramagnetyczne z tłustych proszków. Dostępny jest w trzech rozmiarach, a największy model może przetwarzać produkt z przepływem do 45m3/godzinę. Testy wykazały, że gęstość strumienia magnetycznego na powierzchni osłon magnesów wynosi 10 000 Gauss. Separator jest w stanie pracować przy maksymalnej temperaturze 140°C i minimalnej/maksymalnej temperaturze otoczenia wynoszącej od -20°C do 40°C. Dzięki obracającym się prętom magnetycznym, produkty tłuste, takie jak mleko w proszku, mogą przepływać swobodnie, zapobiegając tworzeniu się mostków i gromadzeniu się materiału. Jest to kluczowe gdyż bardzo dobry kontakt produktu z powierzchnią magnesu gwarantuje skuteczną filtrację najdrobniejszych metali.

W Polsce podobne separatory pracują m.in. w liniach transportujących żywność dla niemowląt, mleko w proszku, albuminę (białko jaja kurzego), sadzę i inne produkty trudnoprzepływne.

 

Dostępne wymiary:

E0157618  wlot/wylot 200x200 mm  wydajność 9 m3/h

E0157624  wlot/wylot 300x300 mm  wydajność 24 m3/h

Możliwe jest wykonanie bez lub z certyfikatem ATEX.

 

Magnes rotujący do mleka w proszku 10000 Gausów

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ