separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Filtry magnetyczne dla branży młynarskiej

Filtry magnetyczne dla branży młynarskiej

Kiedy Guido Storz projektował w 1882 roku uniwersalne złącze z możliwością szybkiego łączenia i zachowujące duży przepływ materiału raczej nie spodziewał się, że w XXI wieku jego wynalazek będzie rutynowo stosowany przez strażaków w Portugalii, Niemczech, Austrii, Polsce, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Niderlandach, Grecji, Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

 

Po włożeniu końcówek do odpowiednich otworów do bezpiecznego połączenia wystarczy 1/4 pełnego obrotu. W porównaniu do złączy gwintowanych, które wymagają kilku pełnych obrotów oszczędność czasu jest niebagatelna. Dodatkowo, szczególnie wersje odkuwane z aluminium cechuje bardzo duża wytrzymałość i solidność wykonania. Nic dziwnego, że oprócz branży strażackiej przyłącza STORZ zyskały popularność także w branżach spożywczej, rolniczej, budowlanej i chemicznej w tym szczególnie w autocysternach wykorzystywanych do przewozu materiałów sypkich.

Transport mąki dzięki autocysternom

Autocysterny są wykorzystywane między innymi do transportu mąki z młynów do zakładów produkcyjnych wykorzystujących ten surowiec w produkcji spożywczej. Nasi klienci z branży młynarskiej spotykają się z rosnącymi wymaganiami jakościowymi dotyczącymi surowców spożywczych. Podczas przewożenia mąki konieczne jest zagwarantowanie czystości, zabezpieczenie przed drobnoustrojami i pleśnią a także przed zawilgoceniem. Jednocześnie rosnąca świadomość konsumentów i systemy takie jak HACCP, IFS i BRC narzucają konieczność ochrony przed ciałami obcymi. 
 
Jeden z naszych klientów z południa Polski niestety musiał wycofać swoją dostawę do klienta z powodu kilkunastomilimetrowych drucików, które znalazły się w transporcie. Odbiorcy coraz częściej zabezpieczają instalacje rozładunkowe przy pomocy odpowiednich systemów magnetycznych, które są w stanie wyłapać drobne metale. Koszt ponownego załadunku, zwrotu towaru, logistyki, ponownej dostawy był znaczny.

Zalety złącza strażackiego - bezpieczeństwo

Rozwiązaniem jakie łączy zalety złącza strażackiego i bezpieczeństwo uzyskane dzięki silnym magnesom jest filtr magnetyczny Goudsmit z gwintem przygotowanym do przyłącza STORZ. W tym przypadku zastosowaliśmy średnicę DN100 (ø114 mm), która była już standardem u naszego klienta. Filtr może wyłapywać opiłki metali od 30 mikrometrów i jest stosowany w tej chwili standardowo przy każdym załadunku autocysterny. Pozwala to uzyskać pewność, że reklamacje z powodu niechcianych metali odejdą do przeszłości.
 
Okres zwrotu takiego urządzenia biorąc pod uwagę koszty reklamacji i utraty wizerunku u Państwa odbiorców jest naprawdę krótki. Zapraszamy do kontaktu!
 
 
recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ