separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Filtry magnetyczne dla cieczy przemysłowych (chłodziwo, oleje, rozpuszczalniki...)

Filtry magnetyczne dla cieczy przemysłowych (chłodziwo, oleje, rozpuszczalniki...)
Na targach Parts2Clean w Stuttgarcie firma Goudsmit Magnetics z Waalre (Holandia) zaprezentuje najnowszy typ filtra magnetycznego przeznaczonego do cieczy przemysłowych takich jak chłodziwo, rozpuszczalniki czy oleje. Dzięki usunięciu opiłków ferromagnetycznych użytkownik zmniejsza ilość uszkodzeń maszyn i narzędzi, zwiększa czas użytkowania cieczy przemysłowych, a także żywotność innych filtrów w instalacji.

 

Filtr magnetyczny może być umieszczony przed lub za filtrem świecowym. Przed filtrem zwiększy jego żywotność; za filtrem będzie drugim etapem „doczyszczając" produkt z najdrobniejszych opiłków Fe (od 1 mikrometra). Magnes jest umieszczany równolegle do strumienia produktu, co pozwala na ciągłe oczyszczanie bez zatrzymania przepływu. W odróżnieniu od innych filtrów nie jest wymagane spłukiwanie zanieczyszczeń, co oznacza bardzo małe straty medium oraz bardzo czystą frakcję Fe.

 

Zasada działania

Ciecz jest kierowana w taki sposób by przepłynąć blisko bardzo mocnego pola magnetycznego. Wartość indukcji magnetycznej na biegunach filtra wynosi 9500 Gauss. Na czas czyszczenia przepływ przez filtr jest zamykany. Dynamiczne uszczelnienie jest otwierane i układ magnesów wysuwa się na zewnątrz. Po ponownym zamknięciu uszczelnienia i przesunięciu rdzenia magnetycznego do góry nagromadzone opiłki samoczynnie spadają z osłony. Kiedy rdzeń magnetyczny wraca na pozycję roboczą uszczelnienie działa jak zgarniak i ściąga pozostałe opiłki z magnesów. Po całkowitym zamknięciu uszczelnienia można przywrócić przepływ medium przez filtr magnetyczny.

 

Wydajność filtra to 0,8 m3/h przy maksymalnym ciśnieniu 1,5 bar. W przypadku większych wydajności możliwe jest umieszczenie kilku jednostek w układzie równoległym. Jedynym elementem podlegającym zużyciu jest uszczelnienie, filtr może pracować bezawaryjnie przez bardzo długi okres czasu.

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ