separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Recykling pojazdów - bębny elektromagnetyczne

Recykling pojazdów - bębny elektromagnetyczne
Szybko rozwijający się przemysł samochodowy przynosi stały wzrost liczby pojazdów podlegających złomowaniu. Jednocześnie są wprowadzane w życie rosnące wymagania Unii Europejskiej oraz polskiego ustawodawcy dotyczące poziomów odzysku i recyklingu (m.in. Ustawa z dnia 20 stycznia 2005r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji – Dz. U. Nr 25, poz. 202 z późniejszymi zmianami). Przedsiębiorcy prowadzący stacje demontażu pojazdów są świadomi konieczności inwestowania w nowoczesne technologie umożliwiające skuteczny recykling surowców.

Firma Goudsmit Magnetic Group z Eindhoven rozwija nowe systemy magnetyczne i elektromagnetyczne pozwalające zwiększyć procentowy poziom odzysku metali z auto złomu. Szczególnie skutecznym rozwiązaniem jest bęben elektromagnetyczny przeznaczony do pracy w ciężkich warunkach na przykład bezpośrednio za strzępiarką do odpadów samochodowych.

Recykling pojazdów samochodowych

Bęben elektromagnetyczny tego typu spełnia swoje zadanie przy separacji znacznych ilości metali o dużych gabarytach i ostrych krawędziach ze strumienia odpadów o dużej objętości. Standardowy zawieszany separator magnetyczny z taśmą nie będzie odpowiedni między innymi ze względu na ryzyko szybkiego uszkodzenia taśmy czyszczącej. Drugim ważnym czynnikiem jest duża głębokość pola wytwarzanego przy pomocy elektromagnesu. Bęben jest wydajny, masywnie wykonany i dobrze radzi sobie z ogromnymi obciążeniami podczas separacji złomu z odpadów samochodowych po strzępiarce.

Płaszcze bębna elektromagnetycznego jest wykonany z manganowej stali wysokostopowej o wysokiej odporności na ścieranie. Płaszcz obraca się wokół statycznego segmentu elektromagnetycznego w formie cewki o specjalnym układzie biegunów. Położenie segmentu magnetycznego może być dowolnie regulowane przy pomocy układu mechanicznego.

Optymalnym sposobem instalacji jest zawieszenie bębna nad podajnikiem wychodzącym ze strzępiarki. Materiał jest podawany od dołu, a przyciągnięte przez bęben części metalowe są przenoszone na jego górną płaszczyznę i spadają do kontenera na złom. Separacja może przebiegać w dwóch etapach, w celu doczyszczenia i lepszego rozdzielenia materiału.

Bębny elektromagnetyczne do recyklingu pojazdów

Standardowe parametry bębna elektromagnetycznego do tej aplikacji to średnica 1500 mm, długość 2000 mm i moc elektromagnesu 15 kW. Dla mniejszych strzępiarek wystarczy średnica 1000 mm, długość 1200 mm i moc elektromagnesu 5,5 kW. Separator może pracować dla frakcji do 220 mm i wydajności nawet 50 ton na godzinę.

Do separacji bardzo drobnych cząstek ferromagnetycznych, a także paramagnetycznych stosowane są bębny magnetyczne o indukcji 0,9 T (9000 Gauss) z magnesami trwałymi. Przy pomocy tych urządzeń możliwa jest separacja nawet drobinek stali nierdzewnej, która przeszła przez strzępiarkę.

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ