separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Recykling metali

Separatory metali Goudsmit umożliwiają skuteczny recykling różnych rodzajów metali:

  • metali magnetycznych (żelazo i jego związki)
  • metali słabo magnetycznych (np. stal nierdzewna)
  • metali kolorowych (np. aluminium, miedź, mosiądz, wolfram)

Wykorzystanie złomu metali niezależnych w procesie recyklingu można przeprowadzać wielokrotnie. Konieczna jest w tym celu odpowiednia separacja, umożliwiająca uzyskanie czystej frakcji, która następnie zostanie zastosowana do wytworzenia nowego produktu. Recykling metalu to rozwiązanie korzystne dla środowiska, umożliwiające zamknięcie obiegu metalu na rynku bez produkcji odpadów.

Recykling metali kolorowych

Od 2004 roku w Polsce dostarczyliśmy systemy magnetyczne do recyklingu metali między innymi dla takich zastosowań jak odpady komunalne, paliwo alternatywne (RDF), odpady przemysłowe, rozdrobnione palety, drewno wymieszane z aluminium, rozdrobnione wieszaki, guma, recykling opon, sadza, odpady pohutnicze i pogórnicze, przemiał kabli, odpady po wyburzeniach (gruz z prętami zbrojeniowymi), butelki PET, przemiały poprodukcyjne tworzyw sztucznych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE/WEEE), stłuczka szklana, złom stalowy po strzępiarce i inne.

Recykling metali przyjazny środowisku

Dzięki zastosowaniu naszych separatorów recykling metali przeprowadzany jest w sposób przyjazny dla środowiska, a przy tym wyjątkowo opłacalny. Odpowiednio dobrane systemy magnetyczne umożliwiają stuprocentowe wyizolowanie poszczególnych cząstek ferromagnetycznych i odzyskanie niezanieczyszczonego surowca. Taki przede wszystkim pożądany jest w powtórnym obiegu.

Zapraszamy do wysłania zapytania ofertowego w celu optymalnego doboru systemu magnetycznego dla Państwa. Chętnie doradzimy, jaki rodzaj separatora należy dobrać w zależności od materiału, którego odzyskiwanie ma zostać przeprowadzone. Nasz sprzęt umożliwia szybkie uzyskanie czystej frakcji żelaza, miedzi, mosiądzu, wolframu, stali czy aluminium, która nadaje się do natychmiastowego wykorzystania. Dzięki temu recykling metali jest znacznie bardziej efektywny. Skuteczność oferowanych przez nas separatorów jest potwierdzona przez licznych zadowolonych Klientów. Z naszych usług korzystają różnego rodzaju przedsiębiorstwa, gospodarujące odpadami.

Przegląd produktów stosowanych w tej branży:

 

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ