separujemy 99%
separujemy 99%opiłków ferromagnetycznych
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
wysoka skuteczność separacji magnetycznej
elektromagnesy dużej mocy
elektromagnesy dużej mocy
precyzyjne chwytaki magnetyczne
precyzyjne chwytaki magnetyczne
Zapisz się na newsletter dla Twojej branży aby otrzymywać informacje o nowościach.

Filtry magnetyczne zgodne ze standardem EHEDG

Filtry magnetyczne zgodne ze standardem EHEDG
Podczas targów Anuga Foodtec w Kolonii w marcu 2015 roku firma Goudsmit Magnetic Systems zaprezentowała najnowszy model filtra magnetycznego, który został zaprojektowany zgodnie z wymogami grupy EHEDG (European Hygienic Engineering & Design). Filtr jest wykonany ze specjalnego rodzaju magnesów neodymowych Neoflux® (NdFeB), dzięki czemu możliwa jest skuteczna separacja mikroskopijnych cząsteczek ferromagnetycznych od wielkości 5 mikronów! Filtr jest w stanie oczyścić produkt również z cząstek słabo magnetycznych metali, a nawet pyłu magnetycznego.
Generowane pole magnetyczne to maksymalnie 10700 Gauss (+/- 5%) na prętach magnetycznych. Filtr może pracować na produktach płynnych oraz proszkowych transportowanych pod ciśnieniem. Cały system jest wykonany ze stali nierdzewnej 316, ze starannym, gładkim wykończeniem powierzchniowym (Ra <0,8 mikrona). Filtr magnetyczny jest zgodny z normami HACCP/EHEDG, które aktualnie wyznaczają najwyższy standard w branży spożywczej.

Goudsmit jest pierwszym dostawcą systemów magnetycznych, który został przyjęty do grupy EHEDG. Jest to konsorcjum dostawców technologii, firm z branży spożywczej, laboratoriów badawczych oraz organizacji zdrowia publicznego, których celem jest wdrażanie najbardziej wymagających norm w produkcji żywności. Wyznaczane standardy dotyczą zapobieganiu zanieczyszczeniu żywności i wzrostu szkodliwych mikroorganizmów, technologii mycia i oczyszczania instalacji, oraz zastosowanych materiałów i wykończenia powierzchni. Poszczególne produkty są badane laboratoryjnie pod kątem czyszczenia, sterylizacji i nieprzepuszczalności dla bakterii. Tylko firmy wypełniające wyznaczone standardy mogą otrzymać certyfikat EHEDG.

Usuwanie wyłapanych cząsteczek metali może być przeprowadzone na trzy sposoby: ręcznie, przez operatora dzięki zdjęciu osłon z magnesów; ręcznie + pneumatycznie, gdzie oczyszczanie przebiega automatycznie oraz pneumatycznie + CIP (Cleaning In Place), gdzie oprócz usuwania metali także opłukiwanie magnesów przebiega automatycznie. Obudowa filtra magnetycznego jest tak skonstruowana, że po usunięciu metalu nie ma również pozostałości produktu. Możliwa jest separacja drobnych zanieczyszczeń nawet z lepkich produktów (czekolada, pasty, proszki, soki owocowe). Problemu nie rozwiązuje sama instalacja detektora metali, ponieważ jego czułość jest ograniczona do większych cząsteczek. Filtr magnetyczny jest dostępny w 7 standardowych wymiarach (od średnicy 50 mm do 200 mm), standardowe przyłącze to DIN 11864. Maksymalna temperatura produktu to 140 stopni Celsjusza a maksymalne ciśnienie robocze to 10 bar.

recyklingrecykling metali
branża spożywczabranża spożywcza
SUROWCE MINERALNESUROWCE MINERALNE
ROLNICTWO I PASZEROLNICTWO I PASZE
MLECZARSTWOMLECZARSTWO
obróbka metaliobróbka metali
tworzywa sztucznetworzywa sztuczne
automatykaautomatyka
branża ceramicznabranża ceramiczna
przemysł chemicznyprzemysł chemiczny
przemysł farmaceutycznyprzemysł farmaceutyczny
windywindy
Wamag logo Goudsmit Magnetics logo ZAM-SERVIS logo Przemysłowe systemy magnetyczne MATYKIEWICZ